VIDEO PODCAST

Seredan Peter Ďuriš – Ako sa vyrába Karpatské brandy vo vinárstve Hubert?

Nenechajte si ujsť náš najnovší diel relácie Seredan, ktorý sa venuje umeniu výroby brandy s majstrom miešania Petrom Ďurišom z vinárstva Hubert v Seredi. Zažite s nami fascinujúcu cestu

Seredan Majo Chudý – Fotograf ktorého fotky ocenili po celom svete

Majo Chudý je fotograf, ktorý povyhrával veľa prestížnych súťaži po celom svete. Jeho fotografie pôsobia ako umelecké diela. Tvorí hlavne časozberné snímky a astro fotografie.

Seredan Tomáš Biháry – Cez týždeň pracuje a študuje, cez víkend spieva

S Tomášom sme sa porozprávali o jeho hudobnej kariére, osobnom živote, porozprával nám o jeho štúdiu na konzervatórium, kde bude najbližšie hrať, ale pobavili sme sa aj o rómskej komunite.

Seredan Ľuboš Šiška – Žije na Bali a po svete sprevádza ľudí so svojou cestovkou Supertrip

Ľubo bol jeden z našich prvých tipov na rozhovor, ale keďže celý rok cestuje po svete a na Slovensku je po menej, podarilo sa nám to až po roku. O to viac som sa tešil na toto nahrávanie. Dozviete sa niečo Afrike, Amerike a Ázii, kam berie svojich klientov. Viete sa s ním pozrieť do afrického safari a spať tam v stanoch, alebo sa vybrať na stopovanie goríl v Ugande.

Seredania Lukáš Klčo a Ivan Jaček – Špeciálny diel zo zákulisia relácie (20. diel)

Máme za sebou 1 rok nahrávania relácie Seredan a tak sme sa pobavili o tom, čo sme zažili, ako to prebiehalo, aké máme plány a či bude relácia Seredan ešte pokračovať. Týmto Vám chceme poďakovať za sledovanie, za ohlasy a za Vašu podporu. Za jeden rok sme stihli nahrať 20 dielov Seredana, a popritom pár dielov relácie Lokálna Firma.

Seredan Lukáš Tongpo Eliáš – Porozprával nám o profesionálnom MMA zápasení (19.diel)

Tongpo nám porozprával ako sa dostal k MMA, ako trénoval pod Tomim Kidom ktorému do dnes vyká, ako sa trénujem s Lájošom Kleinom, kto mu vymyslel prezývku Tongpo, v rozhovore spomína aj Atillu Végha a mnoho iného. Tréningy prebiehajú v Spartakus Fight Gym v Trnave. Ďakujeme že nás sledujete.

Seredanka Janka Kondelová – Aký je Hollywood kde pomáha natáčať celosvetové filmy? (18.diel)

Janka k nám prijala pozvanie už pred pol rokom, ale na Slovensko sa dostala až teraz. Porozprávala nám: Ako sa natáčajú filmy v Hollywoode, čo je jej náplňou práce, s akými známymi hercami sa stretla, ako sa žije v USA, aký je Hollywood a Los Angeles, či je chudoba v USA, aké sú ceny v […]

Seredanka Sára Kvocerová – Bojovala s anorexiou a vyhrala (17.diel)

V tomto dieli sme sa porozprávali so Sárou, ktorá si prešla anorexiou. Porozpráva nám, ako sa jej to stalo, koľko vážila, ako sa z toho dostala, ako trpela, komu tým ubližovala, či si chcela siahnuť na život a mnoho iného. Sára sa snaží úprimne pomôcť dievčatám s podobným ochorením, začala cvičiť, stala sa z nej […]

Seredan Ondrej Kurbel – Primátor mesta Sereď (16.diel)

V tejto hodinovej časti sa dozviete informácie o aktuálnom primátorovi mesta Sereď. Dozviete sa ako si predstavuje námestie republiky, kde by sa dala vybudovať pešia zóna, kde bude nový hotel, na čo získali dotáciu 200 tisíc euro, čo sa deje v kaštieli, ale i o tom, či sa presťahuje polícia a hasiči z centra mesta. […]

Seredan Branislav Kružlík – Realitný špeciál o nehnuteľnostiach aj v Seredi (15. diel)

V tomto dieli sme sa pozreli na momentálny stav realitného trhu na Slovensku, v Seredi a okolí. Porozprávali sme sa s realitným maklérom či treba nakupovať teraz, alebo vyčkávať. Ako to je momentálne s hypotékami. Či budú úroky rásť ďalej a podobne. Nechajte nám komentár, čo si myslíte o vývoji realitného trhu na Slovensku. Aký […]

Seredan Michal Či Urminský – Liečiteľ ktorý pomáha vyhrať nad rakovinou (14. diel)

Michal je liečiteľ, ktorý pomáha ľudom s rôznymi chorobami, dokonca aj s rakovinou. Chodia za ním ľudia zo Slovenska, ale aj z celej Európy. Dozviete sa ako zlepšiť svoje zdravie, fyzické aj duchovné. Ako sa odpútať od vecí, ktoré Vás nerobia šťastnými. Ďakujeme za sledovanie.

Seredan Johny Mečoch – Od prespávania na ulici až na vrchol miliónového tanca (13.diel)

V tomto dieli sme vyspovedali Seredana, tanečníka, Johnyho Mečocha. Porozprával nám o tom, kde v Seredi vyrastal, kam chodil do školy, ako ho vyhodili na ulicu, ako ho napadli pretože tancoval, ako po sprejoval seredskú vlakovú stanicu, ako sa vrátil do Serede a otvoril tanečnú školu Life is Perfect a mnoho iného.

Seredanka Monika Jačeková – Na tento svet priviedla cez 500 nových životov (12.diel)

Dneska sme sa porozprávali s doktorkou, ktorá priviedla na tento svet cez 500 nových životov. Monika nám rozpovedala o tom, ako sa dostala k svojmu povolaniu, ako to vyzerá na ich oddelení v nemocnici v Galante, aké kuriozity sa stali pri pôrodoch, či tam môžu ísť aj oteckovia, či sa im stalo že tam niekto […]

Seredan Martin Bosý – Šéf-tréner seredských basketbalistov BK Lokomotiva Sereď (11.diel)

V tomto dieli sme si pozvali trénera seredských basketbalistov Martina Bosého, ktorého sme vyspovedali ohľadne jeho pôsobenia v klube. Dozvieme sa viac o ich súťažnom a tréningovom procese, kto ich sponzoruje, ako vyzerá taký deň trénera, aké výsledky dosiahli, či máme nejakých slávnych odchovancov a mnoho iného. Ďakujeme že nás počúvate a sledujete.

Seredania Tomáš a Andrej nám porozprávajú o ich pivovare Parom (10.diel)

Tomáš je z Paty a s bratom vyrábajú svoje vlastné pivko na lokálnej úrovni kočovným spôsobom. Tentokrát sme sa s kamerou vybrali aj priamo za nimi do pivovaru Galgan v Galante, kde nám ukázali ako sa pivo varí a z čoho pozostáva. Na zdravie.

Seredan Lukáš Haško – Uznávaný techno DJ sa stal skoro primátorom Bratislavy (9.diel)

Tentokrát sme sa pozreli na Seredana, ktorého veľa ľudí v meste nepozná a o to viac sa tešíme že Vám môžeme predstaviť uznávaného DJ Hasky aka Lukáš Haško. V relácii sa dozviete ako sa dostal k technu, k DJ, ako si otvoril vlastný podnik v Bratislave, ako sa stal takmer primátorom Bratislavy, či je uznávaný […]

Seredanka Petra Paštéková – Jej korunky zdobia ženy po celom svete (8.diel)

V novom dieli relácie Seredan sme vyspovedali úspešnú tvorkyňu šperkov Peťu, ktorá vyrába rôzne šperky a svadobné korunky, ktoré zdobia hlavy žien z celého sveta. Na Slovensku sa preslávila výrobou korunky pre Jasminu, na svadbe s raperom Rytmusom. Najďalej sa dostali do Austrálie, Hongkong-u, či New York-u. Ako si Peťa vybudovala úspešnú firmu? Aj o […]

Seredan Zoli Tóth – Profesionálny hudobník ktorý hráva so Slovenskou hudobnou špičkou (7.diel)

Zoli je profesionálny hudobník, ktorý stál na pódiu už s takmer každým významným umelcom v Československu. Momentálne je členom skupiny Desmod, predtým Peter Bič projekt, alebo aj so Zuzkou Smatanovou. Aktívne sa podieľal na tvorbe Superstar, Hlas ČS, Milujem Slovensko. Taktiež vlastní nahrávacie štúdio v Seredi, kde nahrávali asi všetci Superstaristi, ako aj veľmi veľa […]

Seredan Adam Morong – Ako chutí prvoligový futbal? (6.diel)

V podcaste sa dozviete čo si Adam myslí o dostavbe Seredského štadióna, či futbalisti dostávajú byty a autá k svojmu jobu, koľko zarábajú, či držia prísne diéty, aký je ich pracovný týždeň, ako chutil postup do 1.ligy so Sereďou, ako sa dostal k futbalu, kde všade hrával a mnoho iného.

Zo zákulisia Seredana – Špeciál 1

Tak ako sme začali, chceme aj pokračovať. Vždy zhodnotiť nejakú časť, nastaviť nové výzvy, proste makať a tvoriť ďalej. V tejto špeciálnej časti sa dozviete ako hodnotíme štart relácie Seredan, čo sme museli zlepšiť, aké máme čísla, akí budú ďalší hostia a mnoho iného z nášho zákulisia.

Seredan Mišo Sokol – Tetovanie ako umenie na koži (5.diel)

V tejto časti predstavíme šikovného seredského tatéra, ktorý vyrába umelecká diela priamo na koži.

Seredan Sašo – Boj za konopných väzňov (4.diel)

Dnes sa porozprávame s Alexandrom Račkovičom (Sašom), ktorý založil iniciatívu FREE PEPO, ktorá bojuje za spravodlivé súdenie konopných väzňov, ktorým systém zničil život drakonickými trestami za zelenú rastlinu konope, ktorú naši predkovia bežne využívali. Ďakujeme, že nás počúvate.

Seredan Marek Habán – Riaditeľ Billy na Prúdoch a zakladateľ šipkárskeho klubu (3.diel)

Dnes si predstavíme nového hosťa, tentokrát zase z iného súdka. Pozvánku prijal riaditeľ novo otvorenej Billy v Seredi na Prúdoch. Porozprával nám či sa zavrie stará Billa, ako sa im darí na novom mieste a či nehľadajú ešte nových ľudí.

Seredanka Daniela Matušková – Tvorba videií (2.diel)

V druhom dieli si predstavíme Seredanku Danielu Matuškovú, ktorá sa venuje tvorbe videií pre rôzne firmy. Porozpráva nám o jej začiatkoch, kto im poslal krabicu nanukov, ako sa dostala do zákulisia ‚S Adelou trochu inak‘ a rôzne zaujímavosti z jej tvorby.

Seredan Lukáš Klčo – Profesionálny fotograf (1.diel)

V dnešnom dieli sme si pozvali Lukáša Klča. Ich rodina fotí už desaťročia v Seredi, kto ich nepozná, ako keby ani nebol Seredan 🙂 Pozri si túto časť o Lukášovi, ktorý nám porozprával o jeho práci, fotení, svadbách, ale i o tom ako bol na akciách s rôznymi

SEREDAN – Úvod (nultá epizóda)

V nultom dieli našej novej relácie Vám povieme o čom bude, ktorí ľudia budú v prvých dieloch, na akej platforme budeme vysielať a pod. Ďakujeme za sledovanie. Sleduj nás na webe, sociálnych sieťach, ale aj podcast na Spotify.

SEREDAN – Nová relácia čoskoro

V nultom dieli našej novej relácie Vám povieme o čom bude, ktorí ľudia budú v prvých dieloch, na akej platforme budeme vysielať a pod. Ďakujeme za sledovanie. Sleduj nás na webe, sociálnych sieťach, ale aj podcast na Spotify.